Veģetatīvā distonija un tās ārstēšana ar terapiju
Veģetatīvā distonija ir psiholoģiska problēma, kas saistīta ar nervu impulsu hiperaktivitāti, kas nosūtīti no smadzenēm uz citām ķermeņa daļām, izraisot adrenalīna sekrēciju asinīs, tādejādi radot trauksmes stāvokli, kas noved pie dažādām fiziski nepatīkamām sajūtām, kas var pāraugt fobijās, kad cilvēkam liekas, ka viņš sirgst ar dažādām neizskaidrojamām un smagām slimībām. Tiek uzskatīts, ka veģetatīvā distonija rodas negatīvu ģenētisku, psiholoģisku un vides faktoru kombinācijas rezultātā, kā rezultātā ķermeņa fizioloģisko darbību ietekmē psiholoģiskā spriedze, kas vai nu izraisa slimību, vai pasliktina cilvēka jau esošo slimību. Veģetatīvās distonijas simptomi parasti ir dažādi medicīniski neizskaidrojami, pēkšni nepatīkami stāvokļi, kā paātrināta sirdsdarbība, trauksme, bailes, neizskaidrojams nogurums, elpas trūkums un sajūtas, ka kaut kas spiež krūtīs vai žņaudz kaklā. Smagākos gadījumos cilvēkam var sākties fobijas un pat bailes iziet no mājokļa.
Svarīgākie posmi terapijā:
Radīt drošu, nenosodošu un atbalstošu vidi. Es cenšos radīt atmosfēru, kurā klienti jūtas atbalstīti un saprasti, kur var brīvi izpaust savas jūtas, pārdzīvojumus un bažas. Tas palīdz izveidot jēgpilnu dialogu par problēmām un cēloņiem, kas iespējams ir veicinājis veģetatīvo distoniju.
Veģetatīvās distonijas psiholoģisko pamatcēloņu un iemeslu identificēšana, kas var ietvert pagātnes traumu vai neatrisinātu problēmu izpēti, pamatā esošo uzskatu pārbaudi vai negatīvas domāšanas modeļu atpazīšanu.
Terapeitiskais darbs, kur tiek risināti veģetatīvās distonijas psiholoģiskie cēloņi un radītas stratēģijas to pārvarēšanai, kas ietver kognitīvās un uzvedības pārstrukturēšanas paņēmienus, kā arī tādas aktivitātes kā dienasgrāmatu rakstīšana un dažādu uzdevumu pildīšanau.
Manis izmantotā terapeitiskā pieeja veģetatīvās distonijas psiholoģisko faktoru ārstēšanā ir atšķirīga ar to, ka papildus dažādu tehniku izmantošanai, kā kognitīvi biheiviorālā terapija (KBT), racionālas emocionālās uzvedības terapija (REUT), geštaltterapija un eksistenciālās terapijas kombinācija, es iekļauju arī garīgo elementu terapijā, lai radītu visaptverošu pieeju. Esmu praksē pārliecinājusies, ka garīgo elementu izmantošana terapijā ir spēcīgs instruments terapeitiskajā procesā, palīdzot cilvēkiem tikt galā ar savām psiholoģiskajām problēmām, lai atgūtu kontroli pār savu dzīvi.