Terapijā mācāmies pārvarēt dažādas psiholoģiskas problēmas

Mentālā veselība un tās uzturēšana ar individuālo terapiju 

Mentālā veselība ir tikpat svarīga kā fiziskā veselība, un par to ir jārūpējas ikdienas, lai būtu laba vispārējā veselība un labsajūtu. Manis pielietotā visaptverošā pieeja terapijai ietver dažādas metodes un prakses, kas pievēršas cilvēka dzīves fiziskajiem, garīgajiem, emocionālajiem un garīgajiem aspektiem. Kā psihoterapijas speciālists es koncentrējos, lai palīdzētu cilvēkiem atrast līdzsvaru savā dzīvē un uzlabot viņu mentālo veselību un labklājību. Manis izmantotā terapeitiskā pieeja individuālajā terapijā ir atšķirīga ar to, ka papildus dažādu tehniku izmantošanai, kā kognitīvi biheiviorālā terapija (KBT), racionālas emocionālās uzvedības terapija (REUT), geštaltterapija un eksistenciālās terapijas kombinācija, iekļauju arī garīgo elementu terapijā, lai radītu visaptverošu pieeju psiholoģisko problēmu risināšanā.  

Esmu praksē pārliecinājusies, ka garīgo elementu izmantošana terapijā ir spēcīgs instruments terapeitiskajā procesā, kas palīdz cilvēkiem tikt galā ar savām psiholoģiskajām problēmām un panākt, ka mentālā veselība ir atkal stabila. Terapijas garīgais aspekts nav domāts kā reliģiozs, bet gan, lai risinātu dziļākos, nozīmīgākos dzīves aspektus. Tas var ietvert savu vērtību, uzskatu, dzīves mērķa un jēgas izpēti. Pievēršoties šīm jomām, klienti var iegūt lielāku mērķtiecības un piepildījuma sajūtu, kas palīdz uzlabot viņu garīgo un emocionālo labsajūtu. 

Individuālā terapija garīgās veselības uzturēšanai 

Mana terapeitiskā pieeja garīgās veselības uzturēšanai ir individualizēta, tas nozīmē, ka es pielāgoju izmantojamās terapijas metodes katram konkrētajam klientam. 

Mana terapeitiskā pieeja: 

  • Tiek radīta droša, nenosodoša un atbalstoša vide. Es cenšos radīt atmosfēru, kurā klienti jūtas atbalstīti un saprasti, kur var brīvi izpaust savas jūtas, pārdzīvojumus un bažas. Tas palīdz izveidot jēgpilnu dialogu par problēmām un cēloņiem, kas noveda pie garīgām problēmām. 

  • Garīgās veselības traucējumu pamatcēloņu un iemeslu identificēšana, kas var ietvert pagātnes traumu vai neatrisinātu problēmu izpēti, pamatā esošo uzskatu pārbaudi vai negatīvas domāšanas modeļu atpazīšanu.  

  • Terapeitiskais darbs, kur tiek risināti mentālās veselības problēmu cēloņi un radītas stratēģijas to pārvarēšanai, kas ietver kognitīvās un uzvedības pārstrukturēšanas paņēmienus, kā arī tādas aktivitātes kā dienasgrāmatu rakstīšana un dažādu uzdevumu pildīšana. 

Individuālā terapija palīdz izprast un risināt cēloņus, kas noveda pie tā, ka ir traumēta mentālā veselība. Terapija palīdz iegūt skaidrību un ieskatu Jūsu traumās, domās un uzvedībā, kā arī nodrošina klientu ar problēmu pārvarēšanas stratēģijām, lai nākotnē netiktu traumēta mentālā veselība.  

Mentālā veselība - ieguvumi no visaptverošas terapijas pieejas 

Terapija ir sadarbības process, kuras laikā notiek cieša sadarbība un intensīvs darbs ar klientiem, lai izveidotu spēcīgas terapeitiskās attiecības, kuras ir balstītas uz uzticību, empātiju un sapratni, kas ļauj klientiem justies droši un atbalstītiem. 

Individuālā terapija ar visaptverošu terapiju ir personalizēts mentālās veselības ārstēšanas veids, kas koncentrējas uz indivīdu un viņa īpašajām vajadzībām, lai palīdzētu cilvēkiem identificēt un risināt problēmas, vienlaikus nodrošinot rīkus, stratēģijas un prasmes, kas nepieciešamas, lai tiktu galā ar savām grūtībām, kas noved pie tā, ka tiek traumēta mentālā veselība. Izmantojot individuālo terapiju, cilvēki iegūst labāku izpratni par savām emocijām, traumām,  attiecībām un uzvedību, iegūstot zināšanas un iemaņas, kā tās pārvaldīt veselīgā un produktīvā veidā, lai mentālā veselība tiktu sakārtota vai uzturēta vesela. 

Daži no galvenajiem individuālās psihoterapijas ieguvumiem: 

  • Paaugstināta pašapziņa: terapija palīdz labāk izprast un apzināties savas domas, jūtas un motivāciju, tādejādi palīdzot labāk izprast sevi un pieņemt pārdomātākus lēmumus. 

  • Stabilizēta garīgā veselība: terapija var palīdzēt izstrādāt efektīvākas stratēģijas, lai pārvaldītu sarežģītas emocijas vai negatīvas domas, piemēram, trauksmi, depresiju, dusmas un skumjas. 

  • Uzlabotas problēmu risināšanas prasmes. Strādājot ar izaicinājumiem terapijā, var attīstīt jaunas problēmu risināšanas prasmes, kas var palīdzēt labāk pārvarēt sarežģītas situācijas. 

  • Uzlabotas komunikācijas prasmes: terapija var palīdzēt attīstīt efektīvākas komunikācijas prasmes, kas uzlabos attiecības ar apkārtējiem un samazinās nevajadzīgus konfliktus. 

  • Uzlabota fiziskā veselība: garīgā veselība un fiziskā veselība ir cieši saistītas, un terapija var palīdzēt cilvēkiem samazināt stresu, uzlabot miegu un panākt balansu savā dzīvē. 

  • Paaugstināta psiholoģiska noturība: attīstot jaunas pārvarēšanas prasmes un gūstot dziļāku izpratni par savām stiprajām un vājajām pusēm, Jūs varat kļūt noturīgāki, saskaroties ar dažādiem izaicinājumiem. 

  • Uzlabotas attiecības ar apkārtējiem: terapija var palīdzēt attīstīt efektīvākas komunikācijas prasmes, palielināt empātiju un līdzjūtību pret citiem, kā arī uzlabot spēju veidot un uzturēt veselīgas attiecības. 

  • Izprast savu motivāciju un mērķus: terapija var palīdzēt nodefinēt motivāciju un mērķus, tādejādi radot lielāku gandarījuma un dzīves piepildījuma sajūtu. 

Mentālā veselība - izplatītākās psiholoģiskās problēmas 

Mentālā veselība un ap to saistītās problēmas ir mūsdienās viena no izplatītākajām veselības problēmām pasaulē. Cilvēku dzīves ritmam kļūstot arvien dinamiskākam, mentālā veselība tiek arvien vairāk apdraudēta, kā rezultātā ļoti strauji izplatās dažādas garīgas veselības problēmas, it sevišķi attīstītajās pasaules valstīs.  

Dažas no izplatītākajām garīgas veselības problēmām: 

Trauksme:  

Trauksmi raksturo pārmērīgas un pastāvīgas bažas, bailes un panikas lēkmes. Tā var traucēt ikdienas dzīvi un izraisīt tādus simptomus kā galvassāpes, nogurums un bezmiegs. 

Depresija:  

Depresija ir garastāvokļa traucējumi, ko raksturo pastāvīgas skumjas, bezcerības sajūtas un intereses zudums par ikdienas aktivitātēm. Tā var izraisīt arī fiziskus simptomus, piemēram, nogurumu, apetītes izmaiņas un bezmiegu. 

Vielu lietošanas traucējumi:  

Vielu lietošanas traucējumi ir saistīti ar pārmērīgu narkotiku vai alkohola lietošanu, neskatoties uz negatīvām sekām. Tas var izraisīt fiziskas un garīgas veselības problēmas, kā arī sociālas un ekonomiskas sekas. 

Ēšanas traucējumi:  

Ēšanas traucējumi ietver neveselīgu uzvedību, kas saistīta ar pārtiku nekontrolētu un kompulsīvu uzņemšanu vai tieši tās neuzņemšanu. Šie traucējumi var izraisīt fiziskas un garīgas veselības problēmas. 

Personības traucējumi:  

Personības traucējumi ietver ilgstošus domāšanas, jūtu un uzvedības negatīvus modeļus, kas ir noturīgi un neelastīgi. Piemēri ir robežlīnijas personības traucējumi, narcistiski personības traucējumi un antisociāli personības traucējumi. Šie traucējumi var radīt ievērojamas ciešanas un grūtības attiecībās ar apkārtējiem. 

Veģetatīvā distonija 

Veģetatīvā distonija ir neiroloģisks traucējums, kas ietekmē veģetatīvo nervu sistēmu. Veģetatīvās distonijas simptomi var būt nogurums, reibonis, koncentrēšanās grūtības un miega traucējumi.

Psihiskā veselība ir tik pat svarīga kā fiziskā veselība! Ja ir kādi simptomi par garīgās veselības traucējumiem, ir obligāti jāmeklē speciālista palīdzība.

Saistītie raksti

Saruna ar dakteri dermatoloģi Nataļju Maiborodu par alkohola negatīvo ietekmi uz ādu.

Alkohols negatīvi ietekmē gan cilvēka fizisko, gan garīgo veselību. Šoreiz saruna ar dakteri dermotoloģi Nataļju Maibarodu par alkohola negatīvo ietekmi uz cilvēka ādu.
Publicēts 04/10/2024
Dzīve bez alkohola

Iedvesmas Sarunas par dzīvi bez alkohola - Māris Pūpols

Dzīve bez alkohola - Gunita Gudone runā ar cilvēkiem, kuri stāsta savu pieredzi par dzīvi bez alkohola.
Publicēts 12/06/2024

Alkoholisms – lielākā pandēmija cilvēces vēsturē

Šī raksta varonis būs tik labi visiem zināmais alkohols jeb pareizāk būtu teikt etanols (C2H5OH) – psihoaktīva narkotika!
Publicēts 10/06/2024
Dzīve bez alkohola

Iedvesmas Sarunas par Moderno alkoholismu - Zane Kronberga

Iedvesmas sarunas par moderno alkoholismu ar drosmīgām sievietēm, kuras dzīvo laimīgu un sabalansētu dzīve bez alkohola savā ikdienā. Gunita Gudone runā ar sievietēm, kuras stāsta savu pieredzi un dzīvi bez alkohola.
Publicēts 18/05/2024

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes, lai nodrošinātu jums kvalitatīvu un atbilstošu saturu.

Privātuma politika