Grupu terapija alkoholisma uzveikšanai

Alkoholisms ir nopietna problēma, kas skar miljoniem cilvēku un viņu ģimenes
Publicēts 05/03/2023

Kas ir grupu terapija?

Grupu terapija ir psihoterapijas veids, kurā terapeita vadībā tiekas cilvēki, kurus parasti vieno kopīgs mērķis vai problēma, lai apspriestu savas psiholoģiskas problēmas, atkarības un mācītos cits no cita. Grupu terapijā ir atbalstoša un iedrošinoša vide, kurā cilvēki var gūt ieskatu par savu uzvedību un mācīties no citu pieredzes. Grupu terapiju var izmantot arī, lai palīdzētu indivīdiem attīstīt prasmes tikt galā ar savām problēmām un mazināt savas uzvedības negatīvo ietekmi.

Grupu terapiju vada lterapeits vai konsultants, kurš dod uzdevumus grupu un vada sarunas. Terapeits var sniegt padomus, uzdot jautājumus un sniegt norādījumus, lai palīdzētu grupas dalībniekiem izprast savas problēmas un rast risinājumus to atrisināšanā.

Grupu terapijas sesijas parasti ilgst no 60 līdz 90 minūtēm, un grupas var tikties reizi nedēļā vai vairākas reizes nedēļā. Ir daudz dažādu grupu terapijas veidu, tostarp kognitīvi uzvedības terapija (CBT) un dialektiskā uzvedības terapija (DBT).

Kādas ir grupu terapijas priekšrocības?

Grupu terapija sniedz vairākas priekšrocības personām, kas cīnās ar atkarībām un garīgās veselības problēmām. Tie ir šādi:

  1. Atbalsts: Grupu terapija nodrošina atbalstošu vidi, kurā cilvēki var atklāti apspriest savas problēmas. Grupas dalībnieki var sniegt iedrošinājumu un sapratni, kas var būt noderīgi tiem, kuri jūtas izolēti vai kaunas par savām problēmām.
  2. Ieskats: Grupas terapija var palīdzēt cilvēkiem gūt ieskatu par savu un citu cilvēku uzvedību. Ar grupas palīdzību personas var uzzināt par dažādām pārvarēšanas stratēģijām un atrast jaunus veidus, kā tikt galā ar savām problēmām.
  3. Izmaksas: Grupu terapija parasti ir finansiāli izdevīgāka nekā individuālā terapija. Tas padara grupu terapiju par pieejamāku ārstēšanas veidu tiem, kuri nevar atļauties privātas terapijas sesijas.
  4. Socializācija: Grupu terapija sniedz iespēju cilvēkiem socializēties un veidot attiecības ar citiem, kuri saskaras ar līdzīgām problēmām. Tas var palīdzēt cilvēkiem justies mazāk vientuļiem un vairāk saistītiem ar citiem.

Kā grupu terapija palīdz ārstēt alkoholismu?

Grupu terapija var būt efektīvs veids, kā novērst tādus alkoholisma cēloņus kā depresija, trauksme un zems pašvērtējums. Grupu terapija var arī palīdzēt cilvēkiem iemācīties pārvaldīt tieksmi pēc vielas, izstrādāt veselīgākas pārvarēšanas stratēģijas un izveidot atbalsta sistēmu, kas palīdzētu viņiem palikt skaidrībā.

Grupu terapija var būt noderīga arī tiem, kas vēlas izārstēt alkoholismu. Grupu terapijas sesiju laikā cilvēki runā par savām grūtībām, dalās pieredzē un sniedz cits citam atbalstu. Grupu terapija var palīdzēt atveseļošanās procesā esošajiem cilvēkiem saglabāt motivāciju un atbildību, kā arī izveidot atbalsta tīklu.

Grupu terapija alkoholisma pārvarēšanai

Ir dažādas grupu terapijas, ko var izmantot, lai palīdzētu cilvēkiem pārvarēt alkoholismu, tostarp:

  1. Kognitīvi biheiviorālā terapija (CBT): CBT ir terapijas veids, kas vērsta uz neveselīgu domāšanas un uzvedības modeļu maiņu. CBT laikā cilvēki mācās identificēt un apstrīdēt negatīvo uzvedību un domas, aizstājot un izstrādājot jaunus uzvedības modeļus.
  2. Dialektiskā uzvedības terapija (DBT): DBT ir terapijas veids, kas koncentrējas uz to, lai mācītu indivīdiem, kā pārvaldīt savas emocijas un tikt galā ar sarežģītām situācijām. Tā var palīdzēt indivīdiem iemācīties regulēt savas emocijas un izstrādāt labākas pārvarēšanas stratēģijas.
  3. Motivējoša intervija (MI): MI ir terapijas veids, kas vērsts uz to, lai palīdzētu indivīdiem identificēt un mainīt uzvedību, kas noved pie atkarības. Tā var palīdzēt personām noteikt mērķus un rast motivāciju tos sasniegt.
  4. 12 soļu programmas: 12 soļu programmas ir atbalsta grupas, kas seko strukturētai atveseļošanās programmai. Šīs programmas nodrošina sadraudzību un atbalstu personām, kuras atveseļojas no alkoholisma.

Ko sagaidīt grupu terapijā

Grupu terapijā parasti piedalās grupa cilvēku, kuriem ir līdzīgas problēmas vai pieredze. Grupa regulāri tiekas, parasti vienu vai divas stundas, un to vada licencēts terapeits. Terapeits var sniegt padomus, uzdot jautājumus un sniegt norādījumus, taču lielāko daļu sarunu vada grupas dalībnieki.

Grupas terapijas sesijās var runāt par individuālo pieredzi un sajūtām, apspriest stratēģijas, kā tikt galā ar atkarību, kā arī saņemt atgriezenisko saiti un atbalstu no citiem grupas dalībniekiem. Ir svarīgi paturēt prātā, ka grupu terapija nav vieta, kur nosodīt vai kritizēt, bet gan vieta, kur saņemt atbalstu un sapratni.

Šī mājas lapa izmanto sīkdatnes, lai nodrošinātu jums kvalitatīvu un atbilstošu saturu.

Privātuma politika